Styl życia a wpływ na erekcję

erekcja_300x250-5Wszystko, co robimy, jak spędzamy dzień, co jemy, ma wpływ na to, kim jesteśmy, jak funkcjonuje nasz organizm, jakim zdrowiem się cieszymy. Reakcje na pobudzenie seksualne nie są pod tym względem wyjątkiem. Niekorzystnie na erekcję wpływają te wszystkie czynniki, które szkodą całemu organizmowi.

Papierosy a erekcja

Palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na erekcję. To nie powinno być zaskoczenie, bo wraz z nikotyną dostarczamy do organizmu substancje smoliste, trujące związki, które wędrują po całym ciele oraz odkładają się w każdym jego obrębie. Poza tym palenie papierosów ma negatywny wpływ na działanie układu krążenia, zwiększa ryzyko wystąpienia zawałów serca. Konsekwencją palenia papierosów są problemy z krążeniem oraz mniejsza wrażliwość kluczowych obszarów na ciele.

Alkohol a erekcja

Niewielka ilość alkoholu rozluźnia atmosferę oraz korzystnie wpływa na pożądanie. Niestety bardzo łatwo przesadzić z ilością wyskokowych trunków, co niestety już ma niekorzystny wpływ na zachowanie sprawności seksualnej. Sprawia, że wolniej dochodzi do pobudzenia ciała oraz istnieje większe ryzyko wystąpienia kłopotów z utrzymaniem erekcji.

Dieta a zaburzenia erekcji

Na sprawność seksualną kobiet wpływa również dieta, czyli codzienne menu. Istnieją konkretne zalecenia, które pozwalają poprawić ten aspekt.

 Kluczowe jest zachowanie harmonii, która przeciwdziała wszelkim brakom oraz ich konsekwencjom. Organizm, który wszystko ma, będzie działał sprawnie, a zaburzenia będą rzadziej się pojawiać. Wraz z dietą powinniśmy dostarczać odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, a także witaminy, minerały, wpływające na przemianę materii oraz wszystkie zmiany na bieżąco występujące w organizmie.

Codzienne menu, co udowodniono wielokrotnie, ma również wpływ na gospodarkę hormonalną. Dzięki temu nie dochodzi do zaburzeń wydzielania regulatorów wzwodu takich jak: testosteron oraz tlenek azotu.

Czyli co należy jeść, żeby nie mieć problemu z erekcją?

Przede wszystkim należy ograniczyć ilość nasyconych tłuszczy, które poprzez odkładanie płytek miażdżycowych prowadzą do gorszego ukrwienia penisa. Zamiast smażenia lepiej wybierać gotowanie, duszenie oraz pieczenie.

W miejscu słodyczy, słonych przekąsek lepiej wybierać owoce – świeże, suszone, ziarna, orzechy. Wskazane będą również surowe warzywa, które są bogatym źródłem błonnika, długiej listy minerałów i składników odżywczych.

Poza tym, że powinniśmy zwrócić uwagę na to, co jemy, wskazane jest także regularne spożywanie posiłków w miej więcej podobnych odstępach czasu. To ważne, bo ma wpływ na tempo metabolizmu oraz pozwala zachować wewnętrzny dobrobyt.

Siedzący tryb życia a zaburzenia erekcji

Problemy z erekcją mogą być również wywołane siedzącym trybem życia. Dlatego lekarze zalecają zwiększenie aktywności fizycznej – poprzez ograniczenie korzystania z komunikacji miejskiej, samochodu na rzecz roweru, spacerów. Warto po prostu zwiększyć czas przebywania na świeżym powietrzu.

Czas poza budynkiem to również okazja do dotlenienia się, co poprawia samopoczucie oraz usprawnia pracę wszystkich układów, narządów.

erekcja_650x150-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website