Przyczyny

erekcja_300x250-5Przyczyny impotencji mogą być różne. Generalnie mówimy o dwóch źródłach – problemach natury psychicznej oraz biologicznych – zdrowotnych. Pierwsze częściej pojawiają się u młodych mężczyzn, niedoświadczonych przez choroby przewlekłe, drugie są charakterystyczne najczęściej u panów od 40-lat wzwyż.

Niezależnie od przyczyn impotencja to wróg, którego niemal każdy mężczyzna się obawia – niezależnie od wieku, zawodu i stanu zdrowia. Jak nikt inny szybko odbiera pewność siebie, sprawia, że jakość życia dramatycznie zmniejsza się, a kontakty damsko-męskie wkraczają w trudny okres.

Masowy problem

Kłopoty z impotencją to masowy problem, który nie dotyczy jedynie dojrzałych, schorowanych mężczyzn. Pojawiają się również u młodych panów w kwiecie wieku. Może dotyczyć par o krótkim stażu, jak również tych, które doskonale znają swoją seksualność i żyją ze sobą od wielu lat.

Szacuje się, że na zaburzenia sprawności seksualnej może cierpieć 150 milionów mężczyzn na całym świecie, w tym aż 1,5 miliona w samej Polsce. Prawda, że to kolosalny problem? Liczby mówią same za siebie….

Poznanie przyczyny impotencji jest bardzo ważne, bo tylko w ten sposób można rozpocząć leczenie, które ma szansę przynieść oczekiwane rezultaty.

Choroby organiczne

Problemy z erekcją mogą być skutkiem chorób organicznych, szczególnie wieloletnich problemów zdrowotnych, takich, jak:

  • miażdżyca,
  • cukrzyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • marskość wątroby,
  • przewlekłe choroby nerek,
  • choroby tarczycy.

Problemy z erekcją są również konsekwencją długoletniego palenia papierosów. Towarzyszą także panom uzależnionym od alkoholu.

Nie bez przyczyny jest również wpływ diety, zwłaszcza bogatej w tłuszcze oraz ubogiej w warzywa i witaminy, mającej znaczny wpływ na pogorszenie jakości życia.

Problem natury psychicznej

Brak wzwodów, erekcje niepełne lub krótkotrwałe mogą mieć przyczyny natury psychicznej. Można szybko zdiagnozować ten problem, jeśli dochodzi do nocnych, niekontrolowanych erekcji w trakcie snu, a mężczyzna jest w stanie osiągnąć spełnienie podczas masturbacji.

Jeśli dana osoba żyje w stresie, przepracowuje się, mało sypia, nie ma czasu na odpoczynek i hobby, jej organizm może się buntować. Zaburzenia erekcji mogą być również konsekwencją zbyt wybujałych oczekiwań w stosunku do siebie oraz wynikać ze strachu przed niedyspozycją i niekorzystną oceną tego faktu przez partnerkę.

Bardzo ważne jest, by impotencję leczyć. Warto rozpocząć od naturalnych leków dostępnych na receptę. Przyda się również szczera rozmowa z partnerką oraz wyrobienie sobie dystansu do problemu. Jeśli to nie pomoże, dobrze udać się do lekarza, by sprawdzić, czy przyczyny nie są natury medycznej i czy nie warto z nimi powalczyć bardziej zdecydowanymi metodami.

erekcja_650x150-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website