Objawy

eron_2_300x250Impotencja ma dość jednoznaczne konsekwencje – spadek jakości współżycia seksualnego lub całkowity zanik aktywności seksualnej. Członek mężczyzny nie reaguje na bodźce wzrokowe, seksualne lub zmienia się nieznacznie (dochodzi do erekcji niepełnej) – co uniemożliwia włożenie go do pochwy i odbycie aktu seksualnego. Mimo podniecenia, ciało nie reaguje tak jak powinno. Erekcja może być zbyt słaba lub zbyt krótkotrwała, żeby możliwe było przeżycie satysfakcjonującego zbliżenia.

Przejściowe objawy impotencji pojawiające się w sytuacjach stresowych, w okresach przemęczenia i te nie powinny niepokoić. Każdy mężczyzna może mieć gorszy dzień, kiedy będzie mu trudno uzyskać pełną sprawność. Jeśli problemy pojawiają się rzadko, nie ma powodu do obaw.Gorzej jeśli większość prób odbycia stosunku kończy się podobnie – fiaskiem. Wtedy mówimy o impotencji.

Jak objawia się impotencja?

  • istnieje problem z osiągnięciem pełnej erekcji,
  • dochodzi do tak zwanego miękkiego wzwodu (niepełnego),
  • erekcja jest krótkotrwała,

Jeśli problemy z erekcją powtarzają się za każdym razem, pojawia się coraz więcej technicznych barier, które uniemożliwiają odbycie stosunku, trzeba udać się do lekarza lub samodzielnie przedsięwziąć kroki zmierzające do poprawy jakości życia.

Często niestety mężczyzna odczuwa wstyd i blokadę wewnętrzną, która uniemożliwia mu poszukiwanie pomocy. Tymczasem to błąd – im dużej będą nam towarzyszyć kłopoty z erekcją, tym niestety istnieje większe ryzyko, że się one utrwalą i walka z nimi stanie się jeszcze trudniejsza.

erekcja_650x150-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website