Niekontrolowana erekcja

erekcja_300x250-5Niekontrolowana erekcja bywa przyczyną wstydliwych sytuacji oraz dyskomfortu po stronie mężczyzny. Może do niej dochodzić w wielu niespodziewanych momentach, na przykład na widok pięknej kobiety, na dźwięk muzyki, która kojarzy się z gorącymi momentami we dwoje, czy z tak pozornie prozaicznych przyczyn jak pobyt na plaży. Mężczyzna, który ma poczucie, że nie kontroluje swojego ciała, bywa mniej pewny siebie, zdarza się, że unika pewnych miejsc (basenu, sauny) z obawy przed przykrymi dla niego sytuacjami.

Problem nastolatków

Niekontrolowana erekcja to najczęściej problem pojawiający się na skutek burzy hormonów, której doświadczają nastolatkowie. Młodzi mężczyźni mogą obserwować u siebie wzwód nawet 20 razy na dobę – w różnych, często zaskakujących chwilach.

Ich nieobycie w temacie oraz trudność z przewidzeniem reakcji ciała sprawia, że tracą pewność siebie, co problemu nie rozwiązuje, a często go pogłębia.

Gdy niekontrolowana erekcja pojawia się później

Niekontrolowane wzwody mogą pojawiać się również u starszych mężczyzn, którzy okres dojrzewania mają dawno za sobą i w ich przypadku często są opacznie rozumiane, a nawet mogą być przyczyną poważnych problemów. Gdy mężczyzna doświadcza wzwodu, kobieta może odczytać to w prosty sposób – jest mną zainteresowany, podobam się mu.

Niestety, gdy mężczyzna jest nauczycielem, lekarzem, wykładowcą, czy masażystą, reakcje jego ciała mogą być postrzegane jako daleko niestosowne.

Skąd się bierze?

Oprócz burzy hormonów, jakich doświadcza młoda osoba, niekontrolowana erekcja może być konsekwencją przyjmowanych leków. Młody mężczyzna może jej doświadczać na skutek bodźców wzrokowych i wtedy, kiedy jego wyobraźnia zaczyna zbaczać ze “standardowych torów”…

Erekcję potrafi wywołać już sam zapach – np. umytych włosów. Bywa, że taka reakcja organizmu po wejściu do łazienki, w której kąpała się siostra jest powodem wielu głębszych problemów. Tymczasem warto sobie uzmysłowić, że niekontrolowana erekcja może pojawić się bez przyczyny!

Kiedy najczęściej pojawia się niekontrolowana erekcja?

By próbować zapobiegać niekontrolowanej erekcji, warto wiedzieć, kiedy może pojawić się ten problem.

Najczęściej można się go spodziewać:

  • na basenie,
  • w trakcie snu,
  • podczas mycia się,
  • w saunie,
  • na plaży,
  • w towarzystwie pięknej kobiety,
  • podczas badania lekarskiego.

Jak zapobiegać niekontrolowanym erekcjom?

Niestety nie jest to proste, a w wielu sytuacjach w ogóle niemożliwe. Można po zauważeniu problemu na plaży, położyć się na brzuch. Poza tym warto ubierać się tak – tam, gdzie to możliwe, żeby niekontrolowana erekcja nie była dla innych widoczna.

erekcja_650x150-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website