Leczenie

erekcja_300x250-1Leczenie impotencji nie jest proste, ale możliwe. Dlatego nie ma obawy, że gdy raz przydarzą nam się zaburzenia erekcji, to już do końca życia jesteśmy skazani na nieuleczalną chorobę i tym samym wstrzemięźliwość, bo to nieprawda.

Nie ma jednak wątpliwości, że impotencja wymaga poznania przyczyn oraz zastosowania środków, które umożliwią normalne funkcjonowanie, czyli satysfakcjonujący seks.

Jak leczy się dzisiaj impotencję?

Farmakologia

Tabletki na impotencję to najczęstszy sposób, dzięki któremu uzyskuje się satysfakcjonujący wynik leczenia. Leki można przyjmować doustnie w formie tabletek lub domięśniowo w postaci płynnej.

Jeśli lekarz po badaniu stwierdzi, że przyczyna problemów ze wzwodem jest niedostateczna ilość hormonów, na przykład testosteronu, może zlecić jego przyjmowanie i uzupełnienie deficytów.

Leki zawierające inhibitory fosodiesterazy typu 5

Większość leków ułatwiających osiągnięcie wzwodu opiera swoje działanie na jednym składniku – fosodiesterazie typu 5. Istnieje cała lista preparatów dostępnych pod różnymi nazwami chemicznymi. Niestety jak każde leki także te mogą wywoływać skutki uboczne, na przykład bóle głowy.

Leki te należy przyjmować około 30-60 minut przed stosunkiem, mają wysoką skuteczność.

Viagra

Oczywiście najpopularniejszym lekiem na impotencję jest legendarna niebieska tabletka. Otrzymamy ją w każdej aptece na receptę.

Leki na impotencję bez recepty

Istnieje wiele środków pozwalających wzmocnić wzwód, dostępnych bez recepty. Wykorzystują one cenne składniki, pochodzące z natury, które mają wpływ na gospodarkę hormonalną oraz na funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego świetnie radzą sobie tam, gdzie problem z wzwodami nie jest duży, a pacjent zdrowy i mocno zmotywowany na osiągnięcie dobrych efektów.

Iniekcja leku w ciała jamiste prącia

Jeśli impotencja jest powodowana przez problemy krążeniowe, lekarz może zlecić iniekcję bezpośrednio w ciała jamiste prącia. Leki bezpośrednio wstrzykiwane są w podstawę prącia, niestety nie jest to metoda wygodna, bo mężczyzna sam musi wstrzykiwać leki przed każdym stosunkiem.

Psychoterapia

Jeśli przyczyny impotencji leżą w psychice, konieczna jest praca z psychologiem seksuologiem. W takiej sytuacji zazwyczaj mężczyzna na spotkania udaje się razem z partnerką.

Jeśli przyczyna zaburzeń wzwodu leży w traumatycznych przeżyciach pacjenta, wskazana jest terapia indywidualna. Wtedy obecność partnerki jest wręcz niewskazana.

Protezy

W skrajnych przypadkach stosuje się metody bardzo inwazyjne, w tym montaż protez umożliwiających odbycie stosunku seksualnego.

erekcja_650x150-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website