Impotencja u mężczyzn

eron_2_300x250Każdy mężczyzna chce być sprawnym kochankiem. Marzeniem przeciętnego jest zaspokajanie swojej partnerki zawsze, gdy ma na to ochotę, bez poczucia, że coś traci, że jego męskość pozostaje pod znakiem zapytania.Często panowie mają wydumane oczekiwania, pragnienia, których nie sposób spełnić – stąd już o krok do problemu. Z drugiej strony nie brak też przypadków, kiedy przewlekłe choroby (często nierozpoznane) uniemożliwiają odbycie satysfakcjonujących stosunków.

Ten krótki wstęp pokazuje, że zaburzenia erekcji u mężczyzn to problem o złożonych przyczynach, bardzo częsty i równie wstydliwy.

Jakie są objawy impotencji?

Objawy impotencji rzadko prognozują trwałe kłopoty z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu. Każdy zdrowy mężczyzna może mieć od czasu do czasu problem w łóżku. Często współistnieje on z upojeniem alkoholowym, stresem, przemęczeniem, brakiem snu.

Dodatkowych działań wymaga sytuacja, kiedy:

  • nie występuje erekcja,
  • dochodzi do miękkiego wzwodu (niepełnej erekcji), co uniemożliwia odbycie aktu seksualnego,
  • wzwód ustępuje w trakcie stosunku,
  • często nie pojawia się orgazm,
  • problemem jest przedwczesny wytrysk uniemożliwiający przeprowadzenie pełnego aktu seksualnego.

Czy impotencja u mężczyzn to częste zjawisko?

To przede wszystkim wstydliwe zjawisko, dlatego tak trudno o wiarygodne statystyki. Szacuje się, że na zaburzenie erekcji cierpi około 80% mężczyzn po 40 roku życia.

Naukowcy i seksuolodzy niezmiennie od lat biją na alarm. Liczba mężczyzn mających problem z osiągnięciem pełnej, silnej erekcji spada z roku na rok.

Kiedy to fizjologiczne?

Objawy impotencji mogą pojawić się u bardzo młodych mężczyzn i po dłuższym okresie bez współżycia. W takich sytuacjach mówimy zazwyczaj o zmianach fizjologicznych, które szybko się cofają, gdy przyczyna zostaje rozwiązania.

Leczenie impotencji

Najlepszy sposób na leczenie impotencji to poznanie jej przyczyn. To trudna metoda, ale najskuteczniejsza, bo pozwala trwale pożegnać się z problemem lub przynajmniej zażegnać go na dłużej.

Lekarz powinien w gabinecie porozmawiać zarówno z mężczyzną, jak i jego partnerką. Kolejnym krokiem jest wykonanie podstawowych badań krwi oraz stężenia hormonów. Dopiero na koniec, gdy specjalista ma pełną wiedzę i obraz sytuacji, podejmuje decyzję o leczeniu.

Czy jest inny sposób? Można zdecydować się na zażywanie specyfików dostępnych bez recepty, ogólnodostępnych, które w przypadku lżejszych problemów, zwłaszcza u młodych mężczyzn, pozwalają sobie poradzić z sytuacją dyskretnie i często bez kłopotliwych wizyt u lekarza.

erekcja_650x150-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website