Impotencja psychogenna

erekcja_300x250-5Impotencja psychogenna to zazwyczaj problem młodych mężczyzn, u których nie doszło do zmian biologicznych, ich ciała nie odmawiają posłuszeństwa z powodu chorób. Kłopot ze współżyciem pojawia się nagle i ujawnia w określonych sytuacjach: podczas stosunku z partnerką. Mężczyzna nie ma problemu z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu podczas masturbacji. Poza tym pojawiają się u niego spontaniczne, poranne erekcje.

Przyczyną impotencji psychogennej są zmiany psychologiczne, uwarunkowane sytuacyjnie, społeczno-kulturowo lub osobowościowo. Nie bez znaczenia jest również wpływ wychowania oraz religii. Problem może występować szczególnie w rodzinach, w których seks był postrzegany jako grzech, aktywność, której należałoby się wstydzić.

Impotencja psychogenna – kiedy pojawia się problem?

Impotencja psychogenna to problem często mężczyzn i młodych chłopców niewspółżyjących regularnie. Gdy w końcu dochodzi do momentu zbliżenia, organizm odmawia posłuszeństwa, a duże napięcie sprawia, że seks kończy się zanim tak naprawdę się zaczął. Zazwyczaj zadbanie o regularną aktywność seksualną, częstsze zbliżenia, sprawiają, że problem znika.

Poza tym impotencja psychogenna obserwowana jest zazwyczaj u mężczyzn o wybujałych oczekiwaniach erotycznych – niezdających sobie sprawy, że każdy człowiek ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o liczbę aktów odbytych w krótkim czasie. Inaczej – przeciętny mężczyzna nie jest w stanie kochać się kilkukrotnie w przeciągu kilku godzin. Problemem może być też częsta masturbacja, która utrudnia odbycie klasycznego stosunku seksualnego.

Najczęściej jednak impotencja pojawia się na skutek odczuwania stresu, przemęczenia. Jest wynikiem niewyspania, nadmiernych obowiązków, przeciążenia w pracy. Poza tym problemem może być brak satysfakcji z dotychczasowego życia seksualnego.

Jak kształtuje się impotencja psychogenna?

Każdy mężczyzna może mieć od czasu do czasu problemy z erekcją. Sporadycznie ciało może nie zgrać się z pożądaniem i wzwód nie pojawi się lub za szybko ustanie albo będzie za słaby. Jeśli mężczyzna taką niedyspozycje weźmie do siebie lub co gorsza zostanie niezrozumiany przez partnerkę, następnym razem problem może się powtórzyć, co tylko utwierdzi go w przekonaniu, że rzeczywiście nie jest dobrze.

Mężczyzna wrażliwy, perfekcjonista, bardzo przejmujący się każdą porażką może mieć problem zaakceptować to, że nie zawsze na wszystko ma wpływ. Podobnie panowie, którzy wierzą w mit stałej gotowości – również i oni mogą narzekać na to, że coraz częściej stosunki nie kończą się tak, jakby chcieli.

Osłabiona erekcja

Często impotencja psychogenna to konsekwencja osłabionej erekcji. Kiedy penis nie jest na tyle sztywny, by odbyć stosunek lub wiotczeje zbyt szybko, mężczyzna zaczyna wątpić w siebie i obawia się kolejnego stosunku. W konsekwencji współżyje coraz rzadziej, co tylko pogłębia problem. Wpada w kompleksy, nie jest w stanie poradzić sobie z sytuacją, wydaje mu się, że jest do niczego i absolutnie nic tego nie zmieni.

Jak wygląda leczenie?

Leczenie nie jest proste, bo problem nie kształtuje się poniżej pasa, ale w głowie. Trzeba uzmysłowić sobie, dlaczego powstał i dać sobie prawo do tego, by „czasami nie wychodziło”. Gdy mężczyzna „odpuszcza”, pozbywa się wewnętrznego napięcia, seks zazwyczaj zaczyna sprawiać przyjemność. Znika stres, obawa przed niepowodzeniem, zadaniowe myślenie, a kochankowie zaczynają się cieszyć aktualną chwilą.

Bardzo dobre efekty przynosi również zażywanie bezpiecznych środków na receptę, które pozwalają odciążyć pacjenta i zmniejszają odczuwany stres przed zbliżeniem.

erekcja_650x150-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*
Website